Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sailor Moon Mangasının Türkçesi

3 posters
YazarMesaj
usagiberrak
Yarışma 2.si
Yarışma 2.si
usagiberrak

Kadın
Sailor Moon Mangasının Türkçesi Left_bar_bleue218 / 999218 / 999Sailor Moon Mangasının Türkçesi Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
Sailor Moon Mangasının Türkçesi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Sailor Moon Mangasının Türkçesi Right_bar_bleue

Sailor Moon Mangasının Türkçesi Empty
MesajKonu: Sailor Moon Mangasının Türkçesi   Sailor Moon Mangasının Türkçesi Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 12:47 pm

Sailor Moon mangasını 11 Mart 2006 da Türkçe’ye çevirmeye başladım ve yaklaşık 19 siteye dur duraksız bir şekilde her hafta yeni bir chapter ekledim. Şimdiye kadar çevirdiğim chapter sayısı 64 (bazı bölüler a-b diye ayrılıyor), sayfa sayısı 2817’dir. Şu an 19 sitede yayınlanan bu manga çeiviri toplamda 1875,4 KB yer tutmaktadır. 1 sene 6 ay 11 günde bitirmiş olduğum bu manga çevirisinin şu an yayınlanmakta olduğu siteler şöyle:

Soul of Anime. Com , Venus.gen.tr, Anime Madness.org , Animelands, Anime TR , Forever Anime , Nocturnal Travel , Hayal Saati , SM Hayranları , Karikatürce , Kimse Bilmez.com , Sorgun.org , Forum Türkiye.com , MSX Labs.org, Engelliler.biz , Türkiye Forum.com , Gençkolik.net , Web Forumu.com , TV Kutusu

Hiç ummadığım kadar büyük bir ilgi gördü bu manga çevirisi. Yukardaki sitelerin başlık görüntüleme sayısına bakarsanız bunu daha iyi anlarsınız. Ayrıca 4shared daki hesabımda chapterların download edilme sayısı da bir hayli yüksek görünmektedir.

Benim için oldukça vakit alan bir projeydi bu ama severek yaptım. Sizler de desteğinizi esirgemediniz, hep pozitif yönde eleştirdiniz çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bazları, birçok yeni ve çözünürlüğü yüksek olan mangalar varken neden Sailor Moon mangasını tercih ettiğimi anlayamamış olabilir. Benim için Sailor Moon ‘un ayrı bir yeri vardır, ilk göz ağrımdır. Mangasını okuduktan sonra animesinden çok daha duygusal ve derinden etkileyici olduğunu gördüm. İnternet ortamında yapılan çeviriler arasında Sailor Moon mangasının da yer alması gerektiğini düşündüm. Ben çok keyifle çevirdim, umarım siz de keyifle okursunuz.

53 bölümlük Sailor Moon mangası artık bitmiştir.Geriye serinin dışında birkaç özel bölüm kalmıştır. Onlar da en kısa sürede Türkçe’ye çevrilecektir merak etmeyin. Bu seriyi bitiremeyeceğimi düşünen kişilere hiç şüphesiz bu çalışmam güzel bir cevap , manga çevirisine yeni başlayanlara da umarım moral olmuştur.

“Bu seri bitti şimdi ne yapacaksın? “, “Çeviri yapacak mısın?”, “ Hangi manga var sırada ? “ diye birçok soru geldi bana. Açıkçası artık çeviri yapmayı düşünmüyorum. Hergün en az 2-3 saatimi manga çeviri yaparak geçirdiğim için tahmin edersinizki biraz yoruldum. Fansub işi gerçekten bir gönül işidir. Buradan da bütün fansub işinde olanlara başarılar diliyorum.

Kaynak:http://www.msxlabs.org/forum/anime-sanati/10187-sailor-moon-mangasinin-turkcesi.html
animemangafan
yeni üye
yeni üye
animemangafan

Kadın
Favori Karakteriniz : Mamoru
Sailor Moon Mangasının Türkçesi Left_bar_bleue0 / 9990 / 999Sailor Moon Mangasının Türkçesi Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
Sailor Moon Mangasının Türkçesi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Sailor Moon Mangasının Türkçesi Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Karanlıklar dünyası
Gücü: Maximum
Krallığı: Kristal ay krallığı

MesajKonu: Geri: Sailor Moon Mangasının Türkçesi   Sailor Moon Mangasının Türkçesi Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 9:51 pm

Bende şuan bir amnga çevirmeye başladım herkes bilir aslında gakuen alice diye 5.chapterındayım gerçekten zor ama avantajlarıda var tabiki.
http://animemangafan.turkforumpro.com/
zararsız melek
Katılımcı üye
Katılımcı üye
zararsız melek

Kadın
Favori Karakteriniz : Sailor Moon Mangasının Türkçesi Devame12

Sailor Moon Mangasının Türkçesi Left_bar_bleue50 / 99950 / 999Sailor Moon Mangasının Türkçesi Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Natsumi Sora
Gücü: insanların zihnini kontrol edebiliyor.gücünü karanlık ve sessizlikten alıyor
Krallığı: Ay Krallığı

MesajKonu: Geri: Sailor Moon Mangasının Türkçesi   Sailor Moon Mangasının Türkçesi Icon_minitimeC.tesi Kas. 06, 2010 3:46 pm

sailormoon mangası bir çok sitede var ben çok indirdim bilgisayar her formatlandığında bir kez indiriyorum Sailor Moon Mangasının Türkçesi 698473

benim indirdiğimin çevirileri çok güzeldi anlatımda bozukluk felen da yoktu.

Sailor Moon Mangasının Türkçesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sailor Moon S - [Usagi Becomes Super Sailor Moon]