Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Elfen lied

4 posters
YazarMesaj
sailormoon-usagi
Moderatör
Moderatör
sailormoon-usagi

Kadın
Favori Karakteriniz : sailor moon
Elfen lied Left_bar_bleue880 / 999880 / 999Elfen lied Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
Elfen lied Left_bar_bleue0 / 100 / 10Elfen lied Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Usagi Tsukino
Gücü: Ay ışığının Gücü
Krallığı: Moon Kingdom

Elfen lied Empty
MesajKonu: Elfen lied   Elfen lied Icon_minitimeSalı Mart 10, 2009 1:24 am

Elfen lied B000B8I9U4.01.LZZZZZZZ
Tanıtım
Diclonius adı verilen mutantların ortaya çıkmasıyla başlar.Fiziksel olarak insanlara benzemesine rağmen kafalarında derince devam eden iki boynuzları bulunup görünmeyen 2 metre uzaklığına kadar gidebilen kolları vardır.Herşey bir diclonius kızı olan lucy'nin hapsedildiği yerden kaçmasıyla başlar.Herkesi öldürür ve birisinin yardımıyla kaçmayı başarır ama tam o sırada özel eğitmenler tarafından kafasına doğru bir kurşun alır ve karakteri ikiye bölünür.
Tarz : Aksiyon,korku,ecchi
Bölüm sayısı : 13 + 1(10.5 ova)

Karakterler

Elfen lied 42651192
Lucy
Animenin Ana karakteri olan lucy türünün ilk örneğidir 4 kola sahip olup kolları 2 metre uzunluğuna kadar gidebilmektedir.Genellikle insanları öldürürken nesneleri kullanır(kalem gibi).İnsanlık adına tehlike ve ölümcül sonuçlar çıkarabilmektedir.Küçüklüğünden dolayı insanlardan nefret eder ve onları acımadan öldürür.

Elfen lied 46667936
Nyuu
Beyin hasarı nedeniyle diğer kişiliği nyuu,lucy tam tersidir.Sevimli,tatlı ve çocuk gibidir.Konuşmayı bilmiyordur.sadece nyuu diyebildiği için yuka ve kouta ona bu adı vermiştir.

Elfen lied 16398361
Kouta
Serinin en önemli karakterlerinden birisidir.üniversiteyi okumak için kuzenin yanına yani yuka'nın yanına gelmiştir.Yuka tarafından bulunan bir han da yaşar.Kardeşini ve babasını küçükken kaybetmiştir ve bu onun travmatik olaylardan sonra nasıl öldürüldüklerini unutmuştur.

Elfen lied 40530855
Yuka
Kouto'nun kuzenidir.Kuzeni olmasına rağmen kouta karşı bazı hisler beslemektedir.Kouto'nun nyuu'ya yakın davranmasını kıskanmaktadır.

Elfen lied 43993816
Mayu
13-14 yaşında genç bir kız olan mayu'nun üvey babası onu taciz etmektedir.Artık buna dayanamayıp evden kaçmıştır.Tek başına bir depoda yaşamaktadır.Wanta adında sevimli bir köpeği vardır.Daha sonra yuka ve kouto onu evlat edinmiştir.En iyi arkadaşları nana ve nyuu'dur.

Elfen lied 53577512
Nana
Numara 7 13-14 yaşlarında olan bu kız bir diclonius'dur.Ama diğer diclonius farklı bir özelliği vardır.İnsanları öldürmemektedir.İnsanlarla arkadaş olmaktan çok hoşlanır.Lucy onun kollarını ve bacaklarını koparmıştır.Ama Kurama ona takma kol bacak yapmıştır.Kolları 2 metreden biraz daha uzundur.Kurama'yı babası gibi sevmektedir.Lucy'i yakalamak adına görevlendirilmiştir.

Elfen lied 58537848
Bandou
Ulusal Polis Ajansı ve özel bir grup içerindedir.Amacı dünyadaki bütün dicloniusları öldürmektir.Lucy öldürmesi için görev vermişlerdir.Ama lucy onun kolunu,bacağını ve gözlerini koparmıştır.Kurama tarafından ameliyat edilip mekanik kol,bacak ve göz takılmasına rağmen lucy öldürmekten asla vazgeçmemiştir.

Elfen lied 66791476
Kurama
Kontrol merkezinde diclonius çocukların araştırma direktörüdür.Ayrıca nana'nın bir vekil babasıdır.nanayı öldürmek üzerine görevlendirmesine rağmen onu uzaklaştırmıştır.Karısı ölmüştür ve bir dicloniusları çocuğu vardır.Onu öldürmek istemesine rağmen karısı için öldürmemiştir.Ve hapis olarak yaşanmasına razı olmuştur.

Elfen lied 78525656
Mariko
5-7 yaş arasında olan genç bir diclonius'dur.en az 11 metreye kadar gidebilen kolları çok fazla kolu vardır.numara 26 olarak anılır.Bebekliğinden beri hapis olarak korumaların altında tutulmuştur.İnsanları öldürmekten çok hoşlanır.İnsanlık adına çok tehlike olacağı için daha bebekken içine patlayıcılar koyulmuştur.Kurama'nın gerçek kızıdır.lucy'i yakalaması üzerine görevlendirilmiştir.

Elfen lied 79183691
Kanae
Kouta'nun küçük kız kardeşidir.Babasıyla birlikte öldürülmüştür.8 yıl önce Festivalde katilin lucy olduğunu söylemesine rağmen kouta ona inanmamış ve tokat atmıştır.

Elfen lied 48845567
Wanta
Mayu'nun sevimli köğeğidir.Onunla sokakta tanışmışlardır.Sahibi bulunmasına rağmen tekrardan mayu'nun yanına kaçmıştır ve bir daha hiç ayrılmamışlardır.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kendi yorumum kana doyamayacağınız bir anime tam 1 günde bütün bölümlerini izledim.Bir kaç bölümden sonra bırakamıyorsunuz.Animenin en kötü yanı çok fazla ecchi sahnenin bulunması.Lucy favorim Cool Gene kendim çevirdim.Diyebilirsiniz wanta ne alaka diye xD O kendi yorumum hiçbir yabancı sitede bulamadım.

Spoiler:

Shinigami
Acemi üye
Acemi üye
Shinigami

Kadın
Favori Karakteriniz : rukia-ichigo-renji-yuuki-lucy-mars-jüpiter-teresa-maya-itachi
Elfen lied Left_bar_bleue1 / 9991 / 999Elfen lied Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Elfen lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen lied   Elfen lied Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 9:47 pm

Güzel çeviri... Emeğine ve ellerine sağlık

izlediğim ilk korku/echii animedir , çok beğendiğim ve hala bile izlediğim bi anime
OSTları da güzeldir. Bol bol kan var.
Favorim tabii ki Lucy. Bu animeye başladığım günden beri yazı stilim dahil, herşeyim değişmiştir.
Ecchi mi diye sorarsanız açıklık bakımından ecchi'dir ama bence ecchi değil. Yani bi Tenjou Tenge'yle Very Happy ELfen Lied ı kıyaslayamayız Very Happy ki zaten tenjou tenge Very Happy ecchiliğin sınırlarını zorluyor Very Happy hentai bile sayılır Very Happy

Nana yı hiç sevmiyorum :/ isim olarak sevsem bile, şu mari ye de sinirim...

animenin konusu ; insanlar ( bunlara insan demeye dilim varmıyor ) tarafından özgürlüğü kısıtlanan ve özgürlüğü için mücadele veren özgürlüğünün arayan bi kız... belki mutant ama insanların zalimliğine karşı onun gücü ve nefreti... Mutlaka bi bakın derim
sorcha
Acemi üye
Acemi üye
sorcha

Kadın
Favori Karakteriniz : Sorcha(karanlıklar prensesi)
Elfen lied Left_bar_bleue0 / 9990 / 999Elfen lied Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Sorcha(sailor blood)
Gücü: Karanlık ve kopyalayıp çoğaltma
Krallığı: Karanlık Dünya

Elfen lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen lied   Elfen lied Icon_minitimePerş. Nis. 16, 2009 4:01 pm

Bu animeyi seviyorum ya
Neyse süper tanıtım Elfen Lied'in müziği olmasa belkide izlemem raslantı bile olamazdı konusuda süperdi ama her beğendiğim anime gibi buda bence çok kısa gün geçtikçe anime kısaltma yarışmaları yapıyolar heralde VK bu ve daha bir sürü neyse biraz SM yi örnek alınXD
sailormoon-usagi
Moderatör
Moderatör
sailormoon-usagi

Kadın
Favori Karakteriniz : sailor moon
Elfen lied Left_bar_bleue880 / 999880 / 999Elfen lied Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Usagi Tsukino
Gücü: Ay ışığının Gücü
Krallığı: Moon Kingdom

Elfen lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen lied   Elfen lied Icon_minitimePerş. Nis. 16, 2009 6:54 pm

Evet gerçekten çok kısa bir anime 13 bölümlük kısa bir seri.İlk başta çok fazla seveceğimi zannetmemiştim ama daha sonra sarıyor seni 11. bölümden sonra bitmesinin hiç istememiştim.Dediğim gibi 1 günde bütün bölümünü izledim.Bırakamıyorsun birde sonu acayip bitti ya neyse.

Spoiler:

sezin
yeni üye
yeni üye
sezin

Kadın
Favori Karakteriniz : natsume , mikan , ami, usagi, rei
Elfen lied Left_bar_bleue0 / 9990 / 999Elfen lied Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

Elfen lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen lied   Elfen lied Icon_minitimePtsi Tem. 27, 2009 8:22 pm

ben tenjho tengenin en son bölümüne bakmıştım bi keresinde ama zaten en son bölününü gördükten sonra animeyi izlemedim en son bölümde o turuncu saçlı kız pembe saçlı kızı yakalamyaya çalışıyodu onlar abla kardeş galiba kardeşi ablasını öldürmeye çalışıyordu o yüzden ben kapaım bidada bakmadım bu animeyide izlemem galiba çünkü büyükler i,çin bişi Smile
http://gakuenalice.forumr.biz

Elfen lied
1 sayfadaki 1 sayfası