Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

İki Liralık Hayatlar - Can Dündar

4 posters
YazarMesaj
dArk JeaNNe
Editör
Editör
dArk JeaNNe

Kadın
Favori Karakteriniz : Sailor Uranus
İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue1 / 9991 / 999İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue0 / 100 / 10İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Mika Kyashi Sasaki
Gücü: Toprak ve hava
Krallığı: Gümüş Ay Krallığı

İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Empty
MesajKonu: İki Liralık Hayatlar - Can Dündar   İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 10:58 pm

İki Liralık Hayatlar
Günlerdir 2 demir lirayı elimde çevirip duruyorum.
2 Türk lirası...
Bazılarınız yere düşse eğilip almazsınız.
Para üstü olsa aldırmazsınız.
Harçlık diye, bahşiş diye, sadaka diye verilse surat asarsınız.
Hepi topu 2 lira....
* * *
6 Şubat gecesi Şanlıurfa'ya çok yağmur yağdı.
Ceylanpınar Tarım İşletmesi arazisi içinde bulunan Çırpı Deresi taştı; üzerindeki stabilize geçişi tahrip etti.
O geçişten bir kamyon geçmeye çalışıyordu o gece...
Kamyonun kasasına 44 kişi binmişti. Çoğu kadın ve çocuktu.
Tarım İşletmeleri çiftliğine, koyun sağmaya gidiyorlardı.
Kamyonun şoförü yolun çöktüğünü fark etmedi; araç Çırpı Deresi'ne uçtu.
Kasadaki 44 kişi dereye döküldü; sürüklendiler.
Kamyonun kasasına tutunmayı başaran 33 kişi kurtarıldı.
Kurtarılanlar Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Sel sularına kapılan 2 işçi, Elma ve Hacer Kaya öldü.
Halil, Ahmet, Emine ve Anuç Ete kayboldu.
Zehra ve Hatun Kaya kayboldu. Naile Çorak, Fatma Merç, Halfe Ayberk kayboldu.
Adları ilk kez haberlerde duyuldu.
* * *
Gece, arama kurtarma çalışmaları başladı. Dalgıçlar sabaha kadar derede işçi aradılar. Derenin Suriye tarafında da Suriyeliler çalıştı. Sonuç alınamadı.
Kazayla ilgili olarak Ceylanpınar Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Çiftlikte süt sağımı işini yaptıran müteahhit Celal Ulukaya gözaltına alındı. Bu gözaltının nedeni, kurtulan işçiler konuşunca anlaşıldı.
Kazazedelerden Halil Ertuğrul 10 yıla yakın süre bu işi yapmıştı. Çiftlikteki sağım işinden günde 2 lira kazanıyorlardı.
Ertuğrul, "Niye çalışıyorsun o zaman" sorusuna kısa bir yanıt verdi:
"Mecburum. İş yok."
* * *
Günde 2 liradan ayda 60 lira...
44 işçiyi Çırpı Deresi'ne sürükleyen, 11'ini yağmur sularından bir selde boğan ekmek kavgasının bedeli bu
İşsizlik illetine düşmüş fukaraları "Hiç yoktan iyi" tesellisiyle kandıran müteahhitlerin ucuz işgücüne biçtikleri değer...
2 demir lira...
Günlerdir elimde çevirip durduğum 2 metelik...
2 paralık hayatların can pahası..
Harçlık isteyen çocuklara bu yazıyla birlikte veriniz.
Hayat dersi niyetine!...
Can DÜNDAR
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın
Favori Karakteriniz : usagi
İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue266 / 999266 / 999İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue0 / 100 / 10İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: İki Liralık Hayatlar - Can Dündar   İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Icon_minitimeSalı Nis. 19, 2011 11:30 am

Sad
çok duygulandım.
paylaşım için teşekkürler.
zararsız melek
Katılımcı üye
Katılımcı üye
zararsız melek

Kadın
Favori Karakteriniz : İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Devame12

İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue50 / 99950 / 999İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Natsumi Sora
Gücü: insanların zihnini kontrol edebiliyor.gücünü karanlık ve sessizlikten alıyor
Krallığı: Ay Krallığı

MesajKonu: Geri: İki Liralık Hayatlar - Can Dündar   İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Icon_minitimePaz Nis. 24, 2011 6:22 pm

güzelmiş.
paylaşım için teşekkürler.
ay savaşçısı aşkı
yeni üye
yeni üye

Kadın
Favori Karakteriniz : ay savaşçısı,usagi

İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue0 / 9990 / 999İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: İki Liralık Hayatlar - Can Dündar   İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Icon_minitimeÇarş. Ekim 31, 2012 5:59 pm

zararsız melek buraya katıldım ama artık senin ay savaşçısının 6.sezondaki devemını okuyamıyorum lütfen bana nasıl yapacağımı anlat yazılarını bulamıyorum senin yazılarını çok seviyorum senin yazılarını okuduğumda gözlerimin önüne o hikayenin videoyla çekilmiş hale geliyor içim çok güzel bir şey oluyor senin yazılarına yorum atmak için ben buraya kayıt oldum senin yazılarına hayranımmmm Sad Mad Crying or Very sad ağlar İki Liralık Hayatlar - Can Dündar 408847 İki Liralık Hayatlar - Can Dündar 870280 İki Liralık Hayatlar - Can Dündar 414939 İki Liralık Hayatlar - Can Dündar 637965
ay savaşçısı aşkı
yeni üye
yeni üye

Kadın
Favori Karakteriniz : ay savaşçısı,usagi

İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Left_bar_bleue0 / 9990 / 999İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: İki Liralık Hayatlar - Can Dündar   İki Liralık Hayatlar - Can Dündar Icon_minitimeÇarş. Ekim 31, 2012 6:36 pm

bu rarda çok üzgünüm dark jeanne zararsız meleğin yazdığı şey sanmışım özür dilerim nolur kabul et Embarassed

İki Liralık Hayatlar - Can Dündar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-