Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

DEMİR DEMİRKAN

5 posters
YazarMesaj
PRENSES SERENİTY
Süper üye
Süper üye
PRENSES SERENİTY

Kadın
Favori Karakteriniz : Ay Savaşcısı
DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue215 / 999215 / 999DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue0 / 100 / 10DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 5:33 pm

Demir Demirkan müzik hayatına 13 yaşında gitar çalarak başladı. Temel müzik teorisini kendi çabalarıyla öğrendikten hemen sonra kendi şarkılarını ve sözlerini yazmaya başladı. En başta etkilendiği grup ve müzisyenler arasında Pink Floyd, Deep Purple ve Paul Simon'i sayabiliriz.

Orta okul ve lise yıllarında okul bünyesinde kurduğu grupta şarkı yazarı, solist ve gitarist olarak yer aldı. Daha sonra üniversite yıllarında Steve Vai, Yngwie Malmsteen gibi rock gitar virtüözlerinin etkisiyle daha çok gitar çalmaya yönelip rock gitar tekniği üzerine yoğunlaştı.

1990 yılında İstanbul tabanlı heavy/rock grubu Pentagram'a katıldı ve grubun ikinci çalışması olan Trail Blazer albümünde gitarist ve şarkı yazarı olarak bulundu.

1992'de müzik eğitimi almak için Los Angeles'a taşındı ve MI - Musician's Institute'a başladı. Scott Henderson, Frank Gambale, Paul Hanson gibi isimler ile çalışma olanağı buldu.

1993 yılında Seeking Shade adlı grubu kurdu ve bu grupta şarkı yazarlığı, gitarist ve solistlik yaptı. Seeking Shade, Los Angeles ve çevresinde konserler ve bar programları yaptı, ve hiç piyasaya sürülmeyen bir albüm kaydetti.

1995'de Seeking Shade adlı grubu kurdu ve bu grupta şarkı yazarı, gitarist ve şarkıcı olarak Los Angeles ve çevresinde konserler verdi ve bir demo albüm kaydetti. Los Angeles'da yaşadığı dört yıl boyunca çeşitli rock, fusion, jazz, afro ve funk gruplarıyla gitarist ve şarkı yazarı olarak da çalışmalar yaptı.

Demir Demirkan 1996'da İstanbul'a taşındı. Taşınmasıyla beraber Şebnem Ferah, Sertab Erener gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanatçıların albümlerinde prodüktörlük, gitaristlik ve şarkı yazarlığı yaptı.

1997'de tekrar Pentagram'a katılıp Anatolia albümünü kaydetti.

2000 yılında ilk solo albümü olan Demir Demirkan'ı Sony Müzik etiketi ile yayınlandı.

Daha sonra 2002'de Dünya Benim albümünü yayınldı.

Demir Demirkan solo albümlerinin yanısıra prodüktörlük ve şarkı yazarlığı kariyerini de bırakmadı. Sertab Erener için yazdığı şarkılar Avrupa ve Türkiye'de büyük ilgi ile karşılanırken içlerinden bir tanesi "Every Way That I Can" 2003 Eurovision şarkı Yarışmasında birincilik ödülü aldı ve dünya marketlerinde 400.000 adet single satışı yaptı.

2004'de 2004 İstanbul albümleri yayınlandı. Bu albüm Avrupa'da onbir ülkede yayınlandı. Bu albümün tanıtım turnesi için Mike Tramp (Whitelion) ile bir Avrupa turnesi yaptı.

Yaptığı çalışmalar arasında reklam/TV jingle ları, dizi ve film müzikleri de bulunan Demir Demirkan'ın bu alanda yaptığı en önemli çalışması, 2005'de çekilen Gallipoli/Gelibolu savaşı belgeselinin müzikleridir. Etnik sazların Türkiye'de, senfonik orkestranın ve koronun da Prag'da kaydedildiği bu film müziği Türkiye'de ve Avustralya'da Soundtrack CD olarak da yayınlandı.

2006'da sanatçı Gallipoli/Gelibolu filminin müziklerini yaptıktan sonra albüm çıkarmama kararı aldı ve yaptığı şarkıları kendisine ait olan websitesi Hitindir.com dan satışa sundu. Bu projesiyle Zaferlerim (remix), Hayat Nedir ve Rüzgar isimli şarkılarını yayımladı.

2007 Yılında albüm yapmama kararından vazgeçen sanatçı dördüncü solo albümü olan Ateş Yağmurunda Çırılçıplak isimli albümünü yayımladı ve Demir Demirkan halen Turkiye'de solo kariyerine devam etmektedir.

RESİM

Rengi solmuş bir fotoğraf, hiç habersiz çekilmiş
Belli ki çok eğlenmişiz nananana
Donuk bir an o geceden, o konuşan resimlerden
Tanıdık sesler ve bir şarkı nananana
Gün ettik derken günleri bir baktım geçmiş yıllar
Terkettiğim şehirler, dostlar, sevgililer
Kaybettim birer birer
Yine aynı şarkı çalıyor nananana
Başka dostlar etrafımda
Bir resimdi bu geceden
Bir evde toplanmışız, herkes güzel giyinmiş
Belli ki çok önemsemişiz, nananana
Donuk gözler fotoğraftan, o konuşan resimlerden
Tanıdık sesler ve bir şarkı nananana

Söyleyen : Demir Demirkan Sevgilerimle...PRENSES SERENİTY... I love you I love you I love you Like a Star @ heaven albino flower
HARUKA-T
Prens Endymion
Prens Endymion
HARUKA-T

Erkek
Favori Karakteriniz : Sailor uranus
DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue651 / 999651 / 999DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Mamoru Chiba
Gücü: Gümüş Kristal
Krallığı: Ay Krallığı

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 6:26 pm

sertap erenerin kocası değilmi bu
http://www.aysavascisi.net
Misafir
Misafir

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 7:42 pm

daha resmi nikah yapmadılar diye biliyorum imam nikahı yapmadıklarına gore sevgililerr Very Happy
PRENSES SERENİTY
Süper üye
Süper üye
PRENSES SERENİTY

Kadın

Ceza Puanı :

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 9:00 pm

evet 11 yıldır sevgililer ve evlenmeyi düşünmüyorlar... Smile ...Bunun önemi yok bence birbirlerini seviyolar onların özel hayatı neyse sesini seviyo musunuz ben çok seviyorum da...
Sevgilerimle...PRENSES SERENİTY... I love you I love you I love you Like a Star @ heaven albino flower
Misafir
Misafir

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 9:18 pm

eh iştee biraz severimmm Very Happy
PRENSES SERENİTY
Süper üye
Süper üye
PRENSES SERENİTY

Kadın

Ceza Puanı :

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 9:46 pm

bence çok ii bir bestekar unutmayın ki dünya birinciliğini kazandıran eurevizon şarkısını bestelemişti..sevgilisi de sertap erener okudu ay ne kadar romantikkkk... Razz ..
Sevgilerimle...PRENSES SERENİTY... I love you I love you I love you Like a Star @ heaven albino flower
Misafir
Misafir

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 9:48 pm

çok güsel yapmısdlardı o sarkıyıı ama eminimki ne kadar ugrasmıslardır bebce o yüzden bi daha 1. olmadıkkk o kadar üzüerinde ugraslımadı için
İrem
Katılımcı üye
Katılımcı üye
İrem

DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue100 / 999100 / 999DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimeSalı Mart 25, 2008 4:57 pm

gercekten sarkı guzeldı ama sarkıyı sevgılısı yanı demır demırkanın besteledıgını bılmıyordum ılk defa duydum artı hıc sarkısını fılanda dınlemedım ama guzelse nıe dınlemıyım
chibi-usa
Uğraşan üye
Uğraşan üye
chibi-usa

Kadın
DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue1 / 9991 / 999DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimeSalı Mart 25, 2008 8:12 pm

inanmadıgına gerçekden inanmıyorum aslında bende ondan önce tanıgıdımı soyleyemem bende onu o sarkıyla tanıdım tanıdım kelimesini çok kullandım farkındayım Very Happy
İrem
Katılımcı üye
Katılımcı üye
İrem

DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue100 / 999100 / 999DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimeSalı Mart 25, 2008 8:13 pm

ben ınanmıyorum dıye bırsey demedımkı sadece onun besteledıgını bılmıyordum dedım
psyhcosis
yeni üye
yeni üye
psyhcosis

Erkek
DEMİR DEMİRKAN Left_bar_bleue0 / 9990 / 999DEMİR DEMİRKAN Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

DEMİR DEMİRKAN Empty
MesajKonu: Geri: DEMİR DEMİRKAN   DEMİR DEMİRKAN Icon_minitimeÇarş. Ara. 31, 2008 4:52 pm

en sevdiğim şarkısı Belki

Belki eski bir şakı
Belkide hoş bir koku esintide
Hatırlarım seni bir başka yerde

DEMİR DEMİRKAN
1 sayfadaki 1 sayfası