Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı

3 posters
YazarMesaj
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın
Favori Karakteriniz : usagi
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue266 / 999266 / 999photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue0 / 100 / 10photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Empty
MesajKonu: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 2:12 pm

merhaba,photo filtrede henüz bişeyler yapmayı pek öğrenememiş arkadaşlar için
örnek bir çalışma ile anlatmaya çalıştım. cyclops .umarım işinize yarar birkaç bilgi bulabilirsiniz.. I love you
ilk önce internetten iki resim buldum..
işte o resimler;
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Neptun10photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Title-10
şimdi burada amacımız bu iki resmi birleştirmek ve birinci yani michirunun elinde yıldız tohumu olan resmi arka plan yapmak..
iki resmi de photo filtre ile açtım..
birinci resim arka plan olarak kullanılacağı için ilk ondan başladım..
silgi seçtim (erase tool) ve altta yuvarlak boyutu ayarlanabilen fırçayı seçtim..niye mi onu?çünkü boyutu ne kadar büyük olursa o kadar çabuk tamamlanır yapacağımız işlem..bu arada resimde de göreceğiniz gibi radius ayarını 70 yaptım..bu noktada dikkat edeceğiniz husus pressure ayarı..aman sakın ayarlamayı unutmayın. affraid .ben gördüğünüz gibi ortaladım.
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Phoja1
evet fırçamız hazııır..artık iş sizde..resme istediğiniz gibi uygulayın istediğin gibi derken
silik bir görünüm kazanıncaya kadar demek istedim.. sunny
evet şimdi silik bir görünüm kazandı evet ama bir şey daha var..o da blur uygulamak
blurun yerini bilmiyorsanız alttaki resme bakın işte gördüğünüz..ona bir defa tıklayın..photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Ads30510
evet şimdilik bu resimle işimiz bitti..zor bişey yok dimi..
şimdi diğer resme geçiyoruz..diğer resme geçmek için window yazısına tıklıyoruz ve window yazısının seçenekleri çıkıyor karşımıza..bu arada window yazısını bulamayanlara tarif ediyorum:window sayfanın en üstündeki yazıların en sağındadır..hani yeni bir resim açmak için open file diyoruz ya işte o sırada..
eveet şimdi o window yazısının seçenekleri çıkmıştı karşımıza ya işte ordan en alta bakın diğer resim orada, tamam resim olarak görünmüyor belki ama adı yazıyor Very Happy ..onu seçiyoruz ve böylelikle diğer resmimize geçmiş olduk..
şimdi iki seçeneğimiz var ya resmi olduğu gibi kopyalayıp diğer resme taşımak..yada resmi ilk önce kesip daha sonra taşımak..ben ilk önce kesip taşımayı tercih ettim..
hani sağ tarafta araçlarda selection tool var ya,hani ok işaretinde..işte ona tılayın ve resmin kenarlarını kesmek için onun araçlarından en uygun olanı seçin..en uygunu polygondur..
eyer polygonun yerini bulamadıysanız tarif ediyorum:hani sağ tarafta araçlar var ya işte orada en altta diğer üçgen dikdörtgen vb şekillerin yanında üstüne gidince zaten adı yazıyor..
evet şimdi onu seçtik ve resmimizin kenarlarını daha da doğrusu michirunun kenarlarını onunla işaretliyoruz..işaretlerken dikkat ettim de michirunun omzunda muhtemelen harukanun kolu görünüyor..harukanın kolunu işaretlemeyin sakın.. cyclops
evet michirunun kenarlarını işaretledik ve şimdi michirunun üstündeyken sağ tıklayıp oradan copy seçeneğini yani kopyalayı seçiyoruz..
daha sonra yine windowa tıklayıp diğer resmimize dönüyoruz..
ve yine sağ tıklıyoruz bu sefer pasteyi seçiyoruz ve michiru artık bu resme yapışıyor..
resmi istediğiniz bir yere koyun..
haa bu arada sol tarafta iki resmin küçük halleri çıktı dimi?
işte oradan istediğimiz resme daha rahat geçebilicez artık Very Happy
ha birşey daha mesela mizhirunun kestiğimiz resmi var ya işte onu hareket ettirmek için yada şöyle diim diğer resimde ordan oraya taşımak için layer manager tool seçili olmalı..layer manager tool sağ tarafta araçların orda en üst sırada ve ortada..
ufak birşey daha var onu da söylesem iyi olacak..eyer michirunun resmini iyi kesemediyseniz endişelenmeyin..burada kalan yerleri silebilirsiniz..kalan yer yoksa bile silginizin boyutunu küçültün ve kenarlarını hafiften geçin, bu resmin daha güzel görünmesini sağlar.. Cool
evet şimdii sol tarafta diğer resme tıklıyoruz ve diğer resme geçiş yapmış oluyoruz..
şimdi selection toolu işaretleyin (hani kesmek için onu kullanmıştık ya)bu sefer aşağıdan yuvarlak şekli seçin..ve yıldız tohumunun olduğu yeri yuvarlak içine alın..
yukarda renki artırmak için bir araç var ya ona iki defa tıklayın bir de contrast artırıcı bir aracı var ya altta resimde gördüğünüz gibi..ona da iki defa tıklayın..ve selection toolu boş bir yere tıklayarak oratadan kaldırın..(hani işaretleyici var ya işte o)..

photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Gggggg10

evet şimdi ne oldu?efekt verdiğimiz yerlerin kenarlarının çok keskin göründüğünü gördük..şimdi o keskinliin giderilmesi için sağ tarafta araçların ordan elle uygulanan bluru(blur tool)seçiyoruz..ve onunla keskin görünen yerleri geçiyoruz(kenarlarını)..şimdi daha güzel dimi? Very Happy
şimdi diğer resme geçiyoruz..hani kestiğimiz resim..bir de bakıyoruz ki oratalıkta şahane bir renk farkı var Shocked ..bu şahane renk farkı olmamalı.. No Razz
şimdi bu yüzden yukardan gamma correct+ ya bir defa tıklıyoruz..gamma correct+ renk artırıcı ve contrast artırıcının arasında bu arada.. Smile
şimdi ne oldu?resimde göz tırmalayan o koyu renk kalktı..
şimdi diğer resme geçiyoruz..yukarda en üstte hani window yazısının olduu yer var ya işte yazılardan filtera tıklıyoruz..filterın seçenekleri çıktı şimdi..ordan frameyi seçiyoruz..frameden de frame 3dyi seçiyoruz..
bir pencere çıktı şimdi..ordan direct priewi işaretliyoruz..witdh ayarını 5 yapıyoruz..ve antialias yazan yerin işaretini kaldırıp ok'liyoruz..sonra diğer resme geçiyoruz..
sonra sağ tarafta araçlar kısmından çilek işaretine tıklıyoruz..ordan ışıltı efektini seçiyoruz..pressure ayarını oratadan biraz ileriye kaydırıyoruz..ve michirunun saçına en uygun rengi tıklıyoruz uygun renk gelmediğinde geri al tuşundan geri alıyoruz taa ki uygunu bulana kadar..
evet nerdeyse bittii..
şimdi yukardan image size ayrına tıklıyoruz..yerini bulamadıysanız ctrl ve h tuşlarına aynı anda basın pencere açılacaktır..witdh ayarını 500 height ayarını da 388 yapın..
ve file save seçeneğinden resminizi kaydedin..
sonuç şöyle olacaktır:
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Neptun11
HARUKA-T
Prens Endymion
Prens Endymion
HARUKA-T

Erkek
Favori Karakteriniz : Sailor uranus
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue651 / 999651 / 999photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue0 / 100 / 10photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Mamoru Chiba
Gücü: Gümüş Kristal
Krallığı: Ay Krallığı

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 3:20 pm

valla çok yardımcı oldun teşekkür ederim +20 puan veriyorum Very Happy
http://www.aysavascisi.net
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue266 / 999266 / 999photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 3:23 pm

yardımcı olabildiğime sevindim.teşekkürler.. Very Happy
HARUKA-T
Prens Endymion
Prens Endymion
HARUKA-T

Erkek
Favori Karakteriniz : Sailor uranus
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue651 / 999651 / 999photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Mamoru Chiba
Gücü: Gümüş Kristal
Krallığı: Ay Krallığı

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 3:29 pm

kesmeye çok üşendim açıkçası çok karışık resimler var onları nasıl kesecez ki saatler sürer polygon la
http://www.aysavascisi.net
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 3:33 pm

orda bahsetmiştim 2 yol var diye biri kesmek diğeri ise silmek..
abc
Popüler üye
Popüler üye
abc

Kadın
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue870 / 999870 / 999photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 7:10 pm

evet şimdi onu seçtik ve resmimizin kenarlarını daha da doğrusu michirunun kenarlarını onunla işaretliyoruz..işaretlerken dikkat ettim de michirunun omzunda muhtemelen harukanun kolu görünüyor..harukanın kolunu işaretlemeyin sakın..

harukanın kolunu değilde eteğinin parçasını almıssın Very Happy güzel anlatmmıssın tebrikler
birde bendeki pf daha farklı galiba bundan önceki bir sürüm fln senin bu kullandığın pf nin linkini koyabilirmisin???
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 7:23 pm

evet galiba harukanın eteği o. Very Happy ben michirunun sanmışım galiba.. scratch
photo filtrenin 9 versiyonudur. http://www.downloadtr.com/program.asp?id=5470 burdan isteyen indirebilir..
abc
Popüler üye
Popüler üye
abc

Kadın
photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Left_bar_bleue870 / 999870 / 999photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı   photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 7:31 pm

çok tşklerrr hemn bakcam

photo filtrede örnek bir çalışmanın anlatımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» photo filtre dersleri