Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı

4 posters
YazarMesaj
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın
Favori Karakteriniz : usagi
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue266 / 999266 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue0 / 100 / 10örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Empty
MesajKonu: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 3:39 pm

merhaba..bir dersle daha sizlerle birlikteyiz Razz Very Happy
şimdi bu sefer photoshopta gif yapımı ile ilgili küçücük bir ders hazırladım..umarım faydalı olur ve siz de photoshopta gif yapmaya başlarsınız.. rendeer

ders başlıyor:

öncelikle belirtmeliyim basit bir çalışma yapıcaz..
internetten bir resim buldum..işte o resim..(altta)

örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Pro01bkz7

resmi photshopla açın..imageden image size girin ve boyutunu 300 - 284 yapın..(isterseniz boyutunu değiştirmeyebilirsiniz.ama ben değiştirmeyi tercih ettim)
sonra layere tıklayın new layer deyin..çıkan pencereye ok deyin..böylece yeni bir layerimiz oldu..new layer seçili iken horizontal type toola tıklayın.(yazı yazma aracı..işareti T şeklindedir..sonra resminizden istediğiniz bir alanı seçin ve istediğiniz yazıyı yazın..ben bu sitenin adını yazdım..bu arada yazı boyutunu 24 yaptım..yazı stilini de scruff LET yaptım..yazı rengini de önceden pembe olarak ayarladım..
yazınızı yazdıktan sonra layere tıklayın ve duplicate layer deyin..böylece layerimizi çoğalttmış olduk..sonra sağ tarafta bulunan stylese tıkladım..(böyle tarif edince bi tuhaf oluyo)hani color yazısı swatches yazısı var ya işte orada..orada en alt sıradan birincisini seçtim..şimdi yazı ile işimiz bitti..şimdi yine layere tıklıyoruz ve new layer diyoruz..ben sağ alt kısımda bulunan layerlerin oradan bu en yeni layerimizi sürükledim ve açtığımız resmin hemen üstüne koydum..böylece bu layerde yaptığımız işlemler yazıyı etkilemiğicek..yani yazı normal bir şekilde yine görünücek..
evet ne diodum..layeri oraya sürükledim ve şimdi de brush toolu seçtim..brush toolda zaten pembe renk seçiliydi ve ona dokunmuyorum..yani yine aynı rengi kullanıyorum..brush tool ile resmin kenarlarını geçiyorum..bu arada yumuşak bir fırça ve boyutu ise 65..
işlemimizi yaptıktan sonra sıra geldi asıl amacımıza..yani gif yapmaya..

şimdi aşağıda animation penceresi açık değil ise onu windowdan açıyoruz..yani windowa tıklıyoruz ve oradan animation yazısına tıklıyoruz..böylece animation penceresini görebiliyoruz..sonra ise animation penceresinde bulunan duplicates selected framese tıklıyoruz..kendisi çöp kutusunun dibindedir orada..şimdi ikinci resim seçili iken o animation penceresinde yazı layerinin birinin önündeki göz işaretini kaldırıyoruz..isterseniz bi defa play tuşuna basın ve ne olduğunu görün..sonra o animation pencerinde çöp işaretinin dibinde bulunan simgeye bi defa daha tıklayın..bu sefer o seçili iken yan tarafta bulunan layerlerin ordan brush tool ile kenarlarını geçtiğimiz layeri seçin..ve yukarısında bulunan opacity ayarını 87 yapın..
sonra yine animation penceresinde çöp kutusunun yanındaki simgeye bir defa daha tıklayın..
bu sefer sağ yan tarafta bulunan o layerin opacity ayarını 70 yapın..
ben kafanızı karıştırmamak için daha fazla işlem yapmak istemedim..böyle basit ve sade bir çalışma olsun istedim..
şimdi sıra kaydetmeye geldi..
yukarıda bulunan file yazısına tıklayın..ordan save for web yazısına tıklayın..yeni bir pencere açılacaktır..ordan save deyin ve istediğiniz yere kaydedin..işlem bu kadar..
THE END

işte benim anlatım yapmak için kullandığım çalışma bu..
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Pro01bkz7oi2
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın
Favori Karakteriniz : Sailor Moon
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue1 / 9991 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue3 / 103 / 10örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 3:57 pm

Süpersin çok sağol canım Very Happy Bu arada bu programı nerden yükleyebiliriz Question
sailormoon-usagi
Moderatör
Moderatör
sailormoon-usagi

Kadın
Favori Karakteriniz : sailor moon
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue880 / 999880 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue0 / 100 / 10örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Usagi Tsukino
Gücü: Ay ışığının Gücü
Krallığı: Moon Kingdom

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 10:09 am

harikasın!müthişsin!bunlar için çok teşekkür ederim SmileSmileSmileSmileSmile çok güzel anlatmışsın
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue266 / 999266 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 12:34 pm

anlatımımı beğendiğinize sevindim.anlaşılmayan bir yer varsa sorabilirsiniz..bu arada sailormoon-usagi sanırım senin photoshoptaki gif sorunun kayıt sırasındaydı değil mi?bana öyle gibi geldi de..şahsen ben de ilk başlarda save as seçeneğini seçince niye hareketli gif olmuyo diye sinir oluyodum..save for web seçeneğini ise başka bir işe yaıyor sanıyodum(yani alakası yoktur diye düşünüyodum).meğer asıl oymuş alakalı olan.. Very Happy
image ready programı iyidir hoştur ama birinci photoshopta düzenlemek sonra da image readyye geçiş yapıp save optimized asdan kaydetmek çok zahmetli bir iş bence..(ya da ben tembelim)
ama unutmayın videodan gif yapmak için image readyye muhtacız..tabii photoshopun en son versiyonunu kullanmıyorsanız..bu arada benim kullandığım sürümü photoshop 9.0 cs2...sanırım çoğu kişi bu sürümü kullanıyor.
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue1 / 9991 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue3 / 103 / 10örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 12:41 pm

Benim dediğim şey yani bu programı nerden indirebiliriz çünkü her yeri açtığımda virüs var diyor başka bir şey demiyor canım yardımcı olur musun Question
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 12:49 pm

ya google'da "adobe photoshop 9.0 cs2 indir" diye arattırırsan indirmek için bir sürü site bulabilirsin..
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 12:55 pm

Biliyorum ama girdiğim sitelerde hata raporu veriyor yani ben senin indirdiğin yeri sormak istedim galiba anlaşılmadı scratch
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 1:02 pm

ya ben indireli yıl ya da yıllar falan oldu..nerden indirdiğimi hatırlamıyorum ki. scratch
o kadar çok site var kii.. affraid neyse ben senin için bi site buldum.(spoilerin içinde)
Spoiler:
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 1:07 pm

Çok sağol canım çok teşekkürler Very Happy
sailormoon-usagi
Moderatör
Moderatör
sailormoon-usagi

Kadın
Favori Karakteriniz : sailor moon
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue880 / 999880 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Usagi Tsukino
Gücü: Ay ışığının Gücü
Krallığı: Moon Kingdom

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 1:16 pm

usagi tsukino demiş ki:
anlatımımı beğendiğinize sevindim.anlaşılmayan bir yer varsa sorabilirsiniz..bu arada sailormoon-usagi sanırım senin photoshoptaki gif sorunun kayıt sırasındaydı değil mi?bana öyle gibi geldi de..şahsen ben de ilk başlarda save as seçeneğini seçince niye hareketli gif olmuyo diye sinir oluyodum..save for web seçeneğini ise başka bir işe yaıyor sanıyodum(yani alakası yoktur diye düşünüyodum).meğer asıl oymuş alakalı olan.. Very Happy
image ready programı iyidir hoştur ama birinci photoshopta düzenlemek sonra da image readyye geçiş yapıp save optimized asdan kaydetmek çok zahmetli bir iş bence..(ya da ben tembelim)
ama unutmayın videodan gif yapmak için image readyye muhtacız..tabii photoshopun en son versiyonunu kullanmıyorsanız..bu arada benim kullandığım sürümü photoshop 9.0 cs2...sanırım çoğu kişi bu sürümü kullanıyor.

evet ordaydı çok teşekkür ederim çok ama çok teşekkürler! SmileSmileSmileSmile
makatoverei
Popüler üye
Popüler üye
makatoverei

Kadın
Favori Karakteriniz : rei hino, makoto kino
örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Left_bar_bleue460 / 999460 / 999örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 2:51 pm

paylaşım için çok saol ya bişey sorucam bende photoshop yok acaba nereden indirebilirim eğer indirebilirsem photoshopta gi yapabiliceğim Laughing
http://www.aysavascisivewinx.azbuz.com
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 2:54 pm

arkadaşlar ara sıra da olsa önceki mesajları okusanız diyorum..makotoverei yukarda bi mesajında usagi seiya da istemişti ve ben de bir sitenin adresini vermiştim mesajım içerisinde..işte o mesajımdaki spoiler yazısına tıklayarak o sitenin adresini görebilirsin..
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 3:00 pm

Ya çok pardon Usagi Tsukino canım ama ben yükleyemedim yüklenmiyor zaman aşıldı falan diyor ne yapacağım Sad Question
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 3:36 pm

bunun sebebi internet bağlantının yeterince hızlı olmaması ve yüklenen dosya boyutunun büyük olmasıdır..sonrasında da haliyle zaman aşımına uğradı diye bir mesaj gelir..
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 3:37 pm

Tamadır ben bu photoshop işinden vazgeçiyorum o zaman Sad
angel of dark
Süper üye
Süper üye
angel of dark

Kadın

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 4:06 pm

yok niye vazgeçiyorsun ki?"demokraside çareler tükenmez" Razz
onun da çaresi var elbet.. Very Happy
şimdi bu zaman aşımı denilen sinir bozucu durumdan kurtulmak için photoshopu part part indiriceksin..bazı sitelerde böyle bölünmüş bir şekilde yani partlara ayrılmış olarak var.
usagi seiya
Ultra üye
Ultra üye
usagi seiya

Kadın

Ceza Puanı :

MesajKonu: Geri: örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı   örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 6:31 pm

Öyle mi bir bakayım en iyisi çok sağol canım bu arada Very Happy

örnek bir çalışma ile photoshopta gif yapımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-