Sailor Moon Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sailor Moon Fan Clup

Türkiyenin En Yeni Sailor Moon (Ay Savaşçısı) Paylaşım Forumu-Tek Yapmanız Gereken Üye Olup Bu Yepyeni Sailormoon Paylaşım Portalına Katılmak

SiteSite  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

-SANSÜR-

+12
_michirusan_
Shinigami
Sailormoon_ami
usagi seiya
tugcehsm12
sailor mercury
PRENSES SERENİTY
angel of dark
sailor_satürn
makatoverei
usagi ile momoro
HARUKA-T
16 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
usagi ile momoro
Ultra üye
Ultra üye
usagi ile momoro

Kadın
Favori Karakteriniz : sailormoon
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue695 / 999695 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Miyuka Mitsukuri
Gücü: kristial ışık ve güneş
Krallığı: Güneş krallığı

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 2:39 pm

ama saçma sapan gereksiz yerlere sansür uyguluyolar ne gerek var
Sailormoon_ami
Editör
Editör
Sailormoon_ami

Kadın
Favori Karakteriniz : merkür
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue1 / 9991 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 6:00 pm

evet akıllı işaretler olsaydı çok güzel olurdu zaten çoğu yerlerde gereksiz sansürler var bence.
http://sailormoonfan.lovelyforum.net
Sailormoon_ami
Editör
Editör
Sailormoon_ami

Kadın
Favori Karakteriniz : merkür
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue1 / 9991 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ekim 27, 2008 8:38 pm

üstüste yazdığım için çok çok özür dilerim ama şu fikirlerimide belirtmek istiyorum;
sansür aslında iyi bişey ama abartılınca tadı kaçıyo yani trt aysavaşçısına zırt pırt sansür koydu, çok gereksizdi sansür koyması, bir anime için sansür gerekmez bence sonuçta bu anime bi hentai anime değilki. Neutral
http://sailormoonfan.lovelyforum.net
Shinigami
Acemi üye
Acemi üye
Shinigami

Kadın
Favori Karakteriniz : rukia-ichigo-renji-yuuki-lucy-mars-jüpiter-teresa-maya-itachi

Ceza Puanı :

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 2:57 am

HARUKA-T demiş ki:
Sizce trt nin ay savaşçısına uyguladığı sansür doğrumu?Yoksa türkiyede orjinal halde gösterilmesi doğru olurmuydu? bu sorular aynı gibi gözüksede aslında aynı değilller bana kalırsa trt nin yaptığı sansür haklı bir davranıştı çünkü sailormoonun orjinaline bakacak olursak bir çok yerinde türk aile ve ahlak kurallarına aykırı sahneler olduğunu görebiliriz gelelim orjinalinin gösterilmesi doğru olurmuydu soruna buna gelinmce bence türkiyede orjinalinin gösterilmesi doğru olurdu bu biraz demin açıkladığım düşünmceye zıt çıkabilir ama şu açıdan bakarsak bugün tv de bir çok kez gördüğümüz +13,+7,+18 gibi ifadeler yer alıyor bunların sm için kullanılmasından yanayım ben ama şüphesiz ozamanlar böyle bir şey yoktu bu konuda sizinde düşüncelerinizi beklyirum sizce sansür yerine bu tür ifadelerin kullanılması daha doğru olmazmıydı??

Adminim sen sansürsüz olarak izledin mi? Sailor moon u?
Yarın akşam tartışalım xD
HARUKA-T
Prens Endymion
Prens Endymion
HARUKA-T

Erkek
Favori Karakteriniz : Sailor uranus
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue651 / 999651 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Mamoru Chiba
Gücü: Gümüş Kristal
Krallığı: Ay Krallığı

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 5:44 pm

Shinigami demiş ki:
HARUKA-T demiş ki:
Sizce trt nin ay savaşçısına uyguladığı sansür doğrumu?Yoksa türkiyede orjinal halde gösterilmesi doğru olurmuydu? bu sorular aynı gibi gözüksede aslında aynı değilller bana kalırsa trt nin yaptığı sansür haklı bir davranıştı çünkü sailormoonun orjinaline bakacak olursak bir çok yerinde türk aile ve ahlak kurallarına aykırı sahneler olduğunu görebiliriz gelelim orjinalinin gösterilmesi doğru olurmuydu soruna buna gelinmce bence türkiyede orjinalinin gösterilmesi doğru olurdu bu biraz demin açıkladığım düşünmceye zıt çıkabilir ama şu açıdan bakarsak bugün tv de bir çok kez gördüğümüz +13,+7,+18 gibi ifadeler yer alıyor bunların sm için kullanılmasından yanayım ben ama şüphesiz ozamanlar böyle bir şey yoktu bu konuda sizinde düşüncelerinizi beklyirum sizce sansür yerine bu tür ifadelerin kullanılması daha doğru olmazmıydı??

Adminim sen sansürsüz olarak izledin mi? Sailor moon u?
Yarın akşam tartışalım xD

evet ing alt yazılı olarak izledim king
http://www.aysavascisi.net
Shinigami
Acemi üye
Acemi üye
Shinigami

Kadın
Favori Karakteriniz : rukia-ichigo-renji-yuuki-lucy-mars-jüpiter-teresa-maya-itachi

Ceza Puanı :

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 10:39 pm

Güzel bende japonca orjinal olarak izledim ama alttan ingilizce alt yazı vardı xD

neyse ben sansürleri aptalca buluyorum =) çünkü luna nın konuştuğu bir yer kesilmişti Sailor venüzle konuşuyordu ve onun dışında hiç bir öpüşme yeri kesilmemişti benim bildiğim sansür cinsel içerik, şiddet ve kan için kullanılırı : ) oysaki orda sadece bir kedi konuşuyordu Türk toplumun da buna karşı çıkan birisi olacağını sanmıyorum ben. Seiya nın Usagi nin evinde olduğu bir bölüm var orda Usagi yi öpmeye çalışmıştı orası da kesilmedi yada xD Seiya nın bıcı bıcı ( bu benim dilimde banyo yapmak demek oluyor xD ) yaptığı yerde kesilmedi =D ...

Yani daha çok örnek verebilirim buna xD 2 kere izledim artık kaldıramıyorum izlemeyi...
youma nın biri nin dönüşüm bölümü de kesilmişti sanırsam ilk sezondan dı...
_michirusan_
yeni üye
yeni üye
_michirusan_

Kadın
Favori Karakteriniz : sailor neptün ve sailor uranüs
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue0 / 9990 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 6:51 pm

sansüre her zaman hayır:S yaş sınırı konulabilir ama asla sansüre evet demem bu insan haklarına aykırıdır
hem çizgi filmin orjinalini izlemek daha iyi olmazmıydı?
HARUKA-T
Prens Endymion
Prens Endymion
HARUKA-T

Erkek
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue651 / 999651 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 8:22 pm

daha öncede söyleidğim gibi Türkiye'de çizgi filmler çocuklar içindir anlayışı yerleşmiş bu nedenle sailormoon benzeri animelerin genelde çocukların izleyeceği düşünüldüğünden (Ki zaten öyle oluyor) bu tip sansürleme yöntemlerine gidilmiş. Her nekadar orjinali bozsada yada yapıma verilen emekleri çürütsede TRT'nin yaptığı bence bu konuda doğru bir davranış sayılabilir. Tabi herzaman için sansürsüz izlemekten yana olsamda...
Wish Stars
Acemi üye
Acemi üye
Wish Stars

Kadın
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue0 / 9990 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Galaxia
Gücü: Gezegenleri yok edebilir.
Krallığı: Gölgeler Krallığı

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 9:34 pm

Bazen çok gereksiz yerlerde sansür yapmışlar.Örneğin:
Seiya:Am I not good enough?(Yeterince iyi değil miyim?)
Bu kısım "Seni koruyacağım." şeklinde çevrilmiş ama orada usagi'nin yüz ifadesi de oldukça garip kaçıyor zaten.Örneğin Zoisite'in kadın olarak gösterilmesi bir ölçüde anlaşılabilir.Ama bu tür sahneler değil...
HARUKA-T
Prens Endymion
Prens Endymion
HARUKA-T

Erkek

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 11:06 pm

asıl sansür yapılacak sahneler sansürlenmemiş çok iyi hatılıyorum bikere seiyayı baştan aşağıya çırıl çıplak oalrak göstermişlerdi..
_michirusan_
yeni üye
yeni üye
_michirusan_

Kadın
Favori Karakteriniz : sailor neptün ve sailor uranüs

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi:
Gücü:
Krallığı:

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Nis. 16, 2009 8:21 pm

sansüre evet demek ben herşeyi yalanlarım üstünü kapatırım sonrada gülerek eğlenirim demekten hiçbir farkı yok.trt yanlış yapmış.madem sansürleyecektin ne diye kendi kanalında yayınlıyorsun be adam!
usagiberrak
Yarışma 2.si
Yarışma 2.si
usagiberrak

Kadın
-SANSÜR- - Sayfa 2 Left_bar_bleue218 / 999218 / 999-SANSÜR- - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Ceza Puanı :

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 12:51 pm

Bencede sansürlü olması daha iyi.Bende küçükken sansürlü filmler izlerdim.Hala da izliyorum.
animemangafan
yeni üye
yeni üye
animemangafan

Kadın
Favori Karakteriniz : Mamoru

Ceza Puanı :

Karakter Sayfası
RPG İsmi: Karanlıklar dünyası
Gücü: Maximum
Krallığı: Kristal ay krallığı

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 9:49 pm

Evet bencede sansürlü olması daha iyi hemde usagiberrağın dediği gibi küçük yaşta izleyenlerde olabilir.
http://animemangafan.turkforumpro.com/
usako
yeni üye
yeni üye

Kadın
Favori Karakteriniz : usagi,mamoru,seiya,rei,luna

Ceza Puanı :

-SANSÜR- - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -SANSÜR-   -SANSÜR- - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 7:17 pm

İlk sayfada sailor mercury nin söylediklerine aynen katılıyorum. Bence sailor moon da sansürlenecek hiçbir yer yoktu. Trt aklınca istediği her yeri sansürlüyor. Onu izleyen küçük çocukların olumsuz yönde etkileneceğini sanmıyorum. Gerçek şekliyle gösterilmeliydi bence. Gerçekten de şimdi çocuklar o kadar çok şiddet dolu şeyler izliyorlar ki sailor moonla karşılaştırılamaz bile.

-SANSÜR-
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2